Kodėl verta rinktis vienadienius kontaktinius lęšius?

Besišypsantis vyras

Vienadieniai kontaktiniai lęšiai yra tie, kuriuos galima nešioti tik vieną dieną – ryte įsidėjus į akis, vakare išsiėmus iš akių lęšiai yra išmetami. Kitą rytą į akis dedatės jau naują kontaktinių lęšių porą. Vienadieniai kontaktiniai lęšiai tampa vis populiaresni, nes jie yra sveikesni akims ir nereikalauja jokios priežiūros.

Kodėl vienadienius kontaktinius lęšius reikia išmesti?

 • Dažniau keičiant kontaktinius lęšius, jūsų akys bus sveikesnės ir jausis patogiau su lęšiais.
 • Taip yra todėl, kad ant lęšių paviršiaus kaupiasi baltymai, lipidai ir kitos medžiagos. Iš kur jos atsiranda? Jų yra mūsų visų ašarose, taip jos patenka ant kontaktinių lęšių paviršiaus. Dėl baltymų ir lipidų sankaupų lęšiai pasidaro mažiau patogūs, akys tampa imlesnės infekcijoms.
 • Be abejo, ilgiau nei vieną dieną nešiojami kontaktiniai lęšiai gali būti nuvalomi ir dezinfekuojami, tačiau jų valymas nėra 100% efektyvus. Nedidelis kiekis apnašų lieka ant lęšių ir pamažu kaupiasi ant jų, todėl juos būtina nešioti tiksliai pagal instrukciją.

Vienadieniai kontaktiniai lęšiai: patogumas ir sveikata

Jei nenorite rūpintis kontaktinių lęšių priežiūra, galite rinktis 2 būdus to išvengti.

Pirmasis: nešioti prailginto nešiojimo kontaktinius lęšius (nešiojamus tiek dieną, tiek naktį), kuriuos išmetate ir pakeičiate naujais. Pavyzdžiui, AIR OPTIX® NIGHT&DAY® AQUA, kuriuos neišsiimant iš akių galima nešioti iki 30 parų. Deja, tokie kontaktiniai lęšiai tinka ne visiems.

Antrasis: nešioti vienadienius kontaktinius lęšius. Daugelis akių priežiūros profesionalų ir kontaktinių lęšių nešiotojų tikina, kad tokie lęšiai sujungia geriausias kontaktinių lęšių savybes: 1) paprasta, nes nereikia jokios priežiūros 2) vienadieniai kontaktiniai lęšiai yra sveikesni, nes ant ilgiau naudojamų lęšių prisikaupia apnašų, o naudodami vienadienius kasryt įsidedate naują lęšių porą 3) naktį miegate be kontaktinių lęšių, o tai sveikiau linkusioms į infekcijas akims. Išbandykite DAILIES TOTAL 1® ar DAILIES® AquaComfort Plus® vienadienius kontaktinius lęšius.

Kuo vienadieniai kontaktiniai lęšiai skiriasi nuo paprastų (pvz. vieno mėnesio) kontaktinių lęšių?

Jau prieš vienadienių kontaktinių lęšių atsiradimą ir paplitimą buvo žinoma, kad dažniau keisti kontaktinius lęšius – sveikas pasirinkimas. Didžiausia problema buvo tai, kad kontaktiniai lęšiai per daug kainuodavo, kad juos būtų galima dažnai išmesti.

Kontaktinių lęšių gamybos technologijos nestovi vietoje, ir nuolat tobulėja. Dėl įdiegtų naujų technologijų gamintojai gali pagaminti daugiau lęšių mažesnėmis kainomis. Taip pat sukurtos naujos kartos medžiagos iš kurių gaminami kontaktiniai lęšiai. Kontaktinių lęšių kainos tapo prieinamos, net juos keičiant kasdien ir taip užtikrinant akių sveikatą.

Naujos kartos Alcon kompanijos gaminami vienadieniai kontaktiniai lęšiai yra iš tų pačių medžiagų kaip ir vieno mėnesio kontaktiniai lęšiai. DAILIES TOTAL 1® ar DAILIES TOTAL 1® Multifocal yra pagaminti iš silikono-hidrogelio medžiagos, kuri užtikrina išskirtinį komfortą nešiotojui. DAILIES® AquaComfort Plus®, DAILIES® AquaComfort Plus® Toric, DAILIES® AquaComfort Plus® Multifocal yra pagaminti iš hidrogelio medžiagos, akių drėgmei palaikyti.

Infografikas apie DAILIES TOTAL 1 kontaktinius lęšius

Kiek kainuoja vienadieniai kontaktiniai lęšiai?

Daugeliui atrodo, kad vienadieniai kontaktiniai lęšiai yra brangūs. Vienadienių kontaktinių lęšių kaina priklauso nuo medžiagų, iš kurių jie yra pagaminti, prekinio ženklo ir taip pat optikos ar elektroninės parduotuvės kurioje perkate lęšius. Vienadieniai kontaktiniai lęšiai, jei juos nešiosite kasdien visą mėnesį yra šiek tiek brangesni, nei vieno mėnesio kontaktiniai lęšiai. Bet, jei paskaičiuosite, kiek išleidote kavinėje kavai, pasirodys, kad tikrai galite sau juos leisti. Kava mėgausitės pusvalandį, o sveikesni vienadieniai kontaktiniai lęšiai suteiks puikų regėjimą ir džiugins jūsų akis visą dieną.

Jei jums reikia specialių: torinių ar presbiopijos korekcijai skirtų lęšių, jie taip pat kainuoja šiek tiek brangiau. Dažniausiai kontaktiniai lęšiai kainuoja mažiau perkant didesnį jų kiekį.

Jei skaičiuojate, ar verta nešioti vienadienius kontaktinius lęšius, primename, kad nešiojant juos, sutaupysite, nes nereikės pirkti priežiūros priemonių.

Akių patikrinimas daugelyje optikų yra nemokamas, jei perkate kontaktinius lęšius ar akinius.

Ar aš galiu nešioti vienadienius kontaktinius lęšius?

Greičiausiai, taip. Būtinai apsilankykite pas akių gydytoją, jis parinks labiausiai Jums tinkančius vienadienius kontaktinius lęšius.

Be įprastų, vienadienių kontaktinių lęšių, skirtų toliaregiams ar trumparegiams (DAILIES TOTAL 1® ar DAILIES® AquaComfort Plus®), galite rinktis koreguojančius astigmatizmą (DAILIES® AquaComfort Plus® Toric) ar multifokalinius vienadienius kontaktinius lęšius koreguojančius presbiopiją (DAILIES TOTAL 1® Multifocal ar DAILIES® AquaComfort Plus® Multifocal). Taigi beveik kiekvienas gali nešioti vienadienius kontaktinius lęšius, tinkančius reikalingai regėjimo korekcijai.

Kontaktinių lęšių privalumai:

 • Kontaktiniai lęšiai tinka prie visų drabužių derinių.
 • Kontaktiniai lęšiai nenuslenka nuo nosies.
 • Kontaktiniai lęšiai nerasoja ir jų neaplyja lietus.
 • Neerzina atspindžiai ant akinių stiklo ar rėmelis.
 • Puikiai tinka sportuojant.
 • Galite patogiai nešioti po saulės ar plaukimo akiniais.

Jokių kasdienių rūpesčių

 • Kiekvieną rytą įsidedate naują porą kontaktinių lęšių.
 • Nereikalingos kontaktinių lęšių priežiūros priemonės.
 • Komfortas ir patogumas visą dieną.
 • Patogiau dirbant biure su oro kondicionieriumi, kai oras išsausėja.
 • Patogu daug keliaujant ir dažnai skraidant.
 • Akys geriau jaučiasi sergant šienlige (nes žiedadulkės nesikaupia ant kontaktinio lęšio diena iš dienos).
DAILIES TOTAL 1 Multifocal
DAILIES TOTAL 1
DAILIES AquaComfort Plus Toric
DAILIES AquaComfort Plus Multifocal
 
Atnaujinta Pirmadienis, 29 gegužės 2017 08:57
Įvertinkite šį įrašą
(3 balsai)